Poznaj Linuxa!

Witamy na stronie poświęconej otwartemu i uniwersalnemu systemowi operacyjnemu Linux. Jak każda przygoda, również ta z systemem Linux ma wiele ciekawych ścieżek, wąskich dziedzin, meandrów programistycznych i wielu nowinek z dziedziny informatyki.

Linux jest systemem operacyjnych ogólnego przeznaczenia i współtworzą go od wielu lat programiści skupieni wokół idei OpenSource. To oznacza, że robią coś w miejscach pracy i mogą podzielić się odkryciami, kodem, aktualizacjami lub robią to jako wolontariusze, czyli dają światu swój czas poświęcony na udoskonalanie rozwiązań opartych na Linuxie.

Jego zaletą jest udostępnianie kodu źródłowego jak i gotowych dystrybucji całkowicie za darmo. Istniej również płatne dystrybucje (np: RedHat, SUSE), ograniczają się one zazwyczaj do oferowania wsparcia użytkownika oraz gwarantowanych aktualizacji dla jądra Linuxa oraz pakietów oprogramowania. Warto nadmienić, że często te same aktualizacje pojawiają się zupełnie za darmo innymi kanałami i również programiści w ramach ruchu OpenSource dbają o poprawki bezpieczeństwa.

About the author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *