Manjaro Linux

Manjaro Linux to dostępny, przyjazny i otwarty system operacyjny. Manjaro to pochodna dystrybucja systemu operacyjnego GNU/Linux bazująca na dystrybucji Arch Linux. Instalator systemu operacyjnego wykorzystywany przez dystrybucję Manjaro nosi nazwę Calamares i został stworzony przez programistów: Rolanda Singera, Guillaume Benoit i Philipa Müllera. Zapewniając wszystkie korzyści płynące z najnowocześniejszego oprogramowania w połączeniu z naciskiem na szybkie rozpoczęcie pracy, zautomatyzowanymi narzędziami, które wymagają mniej ręcznej interwencji i łatwo dostępną pomocą w razie potrzeby, Manjaro jest odpowiedni zarówno dla nowicjuszy, jak i doświadczonych użytkowników komputerów.

W przeciwieństwie do zastrzeżonych systemów operacyjnych masz pełną kontrolę nad swoim sprzętem bez ograniczeń. To sprawia, że ​​Manjaro jest potężnym systemem operacyjnym, idealnym w domu, pracy i środowiskach programistycznych.

Z łatwością można uruchamiać wiele popularnych aplikacji Windows za pomocą kompatybilnego oprogramowania, takiego jak Wine, PlayonLinux lub Proton przez Steam. Podane tutaj przykłady nie są wyczerpujące!

Manjaro stanowi doskonały środek dla tych, którzy chcą dobrej wydajności, pełnej kontroli i najnowocześniejszego oprogramowania, ale także pewnej stabilności oprogramowania.

Warto nadmienić również, żę dystrybucja Linuxa Manjaro posiada bardzo dojrzałe rozwiązania aktualizacji systemu i pakietów rolling updates.

Wartości propagowane przez dystrybucję Linux Manjaro

Wolny jest lepszy


Manjaro zawsze będzie całkowicie wolny. Tworzymy go, abyśmy mogli mieć system operacyjny, który jest łatwy w obsłudze i stabilny. Ty, użytkownik, jesteś w centrum uwagi. Nie odbieramy Ci kontroli i szanujemy Twoją prywatność.

Zainstaluj cokolwiek


W centrum oprogramowania dostępne są tysiące aplikacji, w tym w pełni kompatybilne odpowiedniki popularnego oprogramowania Windows, takiego jak MS Office. Wszelkie dodatkowe oprogramowanie jest również całkowicie bezpłatne. Wyszukiwanie aplikacji do zainstalowania w Internecie nie jest konieczne.

Wielka społeczność


Mamy uprzejme, przyjazne i wesołe Forum, gdzie wszyscy są gościnni i wspierający. Forum jest właściwym miejscem do dzielenia się wiedzą i rozmawiania o Linuksie ze społecznością. Wszyscy to.

Dostępność


Manjaro jest dostępny dla architektur 64-bitowych. Edycje XFCE, KDE i Gnome są oficjalnie obsługiwane. Inne smaki są utrzymywane przez społeczność.

Wersje ARM są dostępne specjalnie dla niektórych urządzeń. Gotowe obrazy można pobrać.

Ekrany różnych środowisk graficznych z dystrybucji Linux Manjaro

About the author